Gondolta volna, hogy Szombathelyen van az ország egyik legjobb cheerdance csapata?
Magyarországon csak pár éve jött divatba a cheerleading, vélhetően az amerikai sportok népszerűségének előretörésével. Örömteli hír ez nekünk, férfiaknak, ezután ugyanis nem csak az NFL vagy az NBA meccsek alkalmával élvezhetjük a dögös csajok táncos produkcióit, hanem teljes életnagyságban egy-egy környékbeli sportrendezvényen is.
És bár a SEK Cheerdance Team csak alig egy éve alakult, máris büszkék lehetünk rá, hiszen országosan is egyre ismertebbek a csajok. Így teljesen magától értetődő volt, hogy meglátogassuk őket az egyik edzésükön az egyetem udvarán.
Tavaly januárban jött az ötlet Hurtik Péter csapatvezetővel és Varga Gábor segédedzővel, hogy mi lenne ha alakítanánk egy cheerleader csapatot itt a SEK-en
- mesélte Lőrincz Deborah, a lányok edzője. -Meg is hirdettük, bár eleinte nem volt túl népszerű a dolog, két ember jött csak el. Tartottunk próbát, csináltunk fotókat, kicsit jobban ráfeküdtünk a népszerűsítésre, és láss csodát, a következő időpontra már tizenheten eljöttek.
Eleinte hétfőn és szerdán tartotta a csapat az edzéseket, volt hogy este 11-ig gyakoroltak. A csapat első fellépése a házi kispályás focitornán volt, ami olyan jól sikerült, hogy rengetegen szerettek volna csatlakozni, így bővült tovább a brigád.
A következő megmérettetés a cheer MEFOB volt Budapesten, ahová az ország minden egyeteméről jöttek, így a szombathelyi lányok is beneveztek. Ráadásul nagyon jól sikerült a verseny, másodikak lettek az ELTE mögött. A cél egyértelmű: a következőt megnyerni!
Sosem találják ki, honnan van a név
Tévhit, hogy kellene bármiféle tánccal kapcsolatos előélet a csapatba kerüléshez, Nagy Editnek sem volt ilyen, mégis remekül megállja a helyét.
Már nagyon régóta szerettem volna táncolni, de soha nem volt alkalmam kipróbálni ilyesmit. A sport mondjuk nem áll tőlem távol, tizennégy éve karatézom.

Szabó-Thomka Hanna sem táncolt sosem, bár a hatévnyi szertorna azért látszik a mozgásán.
Én is régen szerettem volna már kipróbálni a táncot, de eddig nem úgy alakult az életem. Viszont azt észrevettem, hogy az egyetemi órák, egy fitness vagy aerobic óra, sokkal könnyebben mennek, így hogy lett ritmusérzékem, kicsi táncmozgásom.

Nem mehettünk el azonban szó nélkül a bravúros névválasztás mellett, a csapatot ugyanis a Cheerkékként emlegetik. Amikor rákérdeztünk, megtudtuk, a cheer a cheerleader szóból jött, és mivel az egyetem egyik fő színe a kék, adta magát a szóösszetétel másik fele.