Sorra mentik fel a Szabadság téri emlékmű ellen tiltakozókat
A véletlennek köszönhetően pont nemzeti ünnepünkön, augusztus 20-án van az ötszázadik napja annak, hogy a Szabadság téren elkezdődött a kormány sasos-arkangyalos megszállási szobrának építése, ezzel együtt pedig a tiltakozások. A helyszínen azóta folyamatosan, fagyban és kánikulában is tartanak a rendezvények a történelemhamisítás ellen, és – a szervezők elhatározása szerint – egészen addig tartani fognak, amíg a szobrot nem távolítják el a Szabadság térről. Az emlékmű ugyanis azt üzeni, hogy a vészkorszakért kizárólag a megszálló náci Németország felelős, a magyar állam ártatlan - írja a nol.hu .
Eddig senkit sem ítéltek el
Az emlékműről és az ellen zajló tiltakozásról mi is többször írtunk. Először arról, hogy a tiltakozások miatt éjszaka állították fel
a szobrot, aztán helyszíni riportban 2014.07.20. 09:46Éjszaka felállították a Szabadság téri emlékművet
/ közélet 8 hsz. 1 kapcs. /Szinte titokban, erős rendőri védelem és dupla kordonok mellett szállították a szobor alakjait a térre.
számoltunk be arról, hogyan is fogadták a tiltakozók az emlékművet. És arról is írtunk 2014.07.20. 17:55Így fogadták a kormány történelemhamisító emlékművét a Szabadság téren
/ közélet 14 hsz. /Titokban, az éj leple alatt lopták a helyére.
, hogy a kormány nem avatja fel a szobrot. 2014.07.21. 16:56Nem lesz avatóünnepsége a Szabadság téri emlékműnek
/ hírek 1 kapcs. /Bocsánatot fognak kérni, és javítják. - ígéri Lázár.
Tavaly tavasszal a rendőrség különböző jogcímeken több tucat demonstráló ellen indított eljárást, köztük holokauszt-túlélő is volt. A nol.hu most beszámol arról, hogy sorra szüntetik meg az eljárásokat. Voltak, akik saját magukat képviselték a bíróság előtt, voltak, akik saját ügyvédet bíztak meg. A többség azonban elfogadta a szombathelyi Czeglédy Csaba (aki baloldali városi képviselő, frakcióvezető a szombathelyi közgyűlésben) ajánlatát, hogy ügyvédi irodája térítésmentesen képviseli őket.
Az ügyvédi iroda eseteit szintén a nol.hu összegzi: Tizennégy ember ellen indult szabálysértési eljárás jogszerű intézkedéssel szembeni engedetlenség miatt. Ketten befizették az első körben kirótt 50 ezer forintos bírságot, a többiek bíróságra vitték az ügyet. Esetükben – a rendőrségi határozatot megváltoztatva – a bíróság megszüntette az eljárást.
Két garázdasági ügy is volt, de az eljárást mindkettőben megszüntették. Hét demonstrálót (közöttük olyanokat, akik más ügyben is érintettek voltak) rongálás bűncselekményének elkövetésével gyanúsítottak. Vegyes a kép. Egyvalaki elfogadta az enyhe büntetésnek számító megrovást, a többiek elvi okokból fellebbeztek. Néhányukkal szemben jogerősen megszüntették az eljárást, más esetekben még mindig folyamatban van az ügy - írja a lap.