NYUGAT MÉDIA

Szombathely az Interneten

Sport

Boszniában is tarolt a Kondor és Controll SE

A hat fős szombathelyi kick-box különítmény 4 arany- és 5 ezüstérmet szerzett a bihaci nemzetközi versenyen.

Bosznia Hercegovinában, Bihac városában 7 nemzet és 600 sportoló részvételével rendeztek nemzetközi kick-box versenyt.

A Kondor és Controll SE 6 versenyzővel indult a tornán. Sikeresen szerepelt a szombathelyi különítmény, hiszen 4 arany- és 5 ezüstéremmel tértek haza.

Verhás Olivér kadett 2 korosztályban, -42 kg-ban, semi-contact szabályrendszerben a 2. helyig jutott. Első ellenfelét, a szlovén Patrik Sulek-et technikai K.O.-val verte, utána 7:5-re nyert a horvát Marin Trdisevic ellen. A döntőben 10:10-es döntetlent játszott a szintén horvát Nikola Perkoviccsal, következett 1 perc hosszabbítás, mely után 13:13-ra állt a meccs, végül 14:13-ra kikapott.

Varga Martin kadett 2 korosztályban, 63 kg-ban, semi-contact szabályrendszerben 4:2-re nyert a hazai színekben induló Josip Stazic ellen, 15:10-re a szlovén Gasper Miakar ellen, majd 16:15-re a szerb Simon Kaisersberger ellen. A döntőben viszont már 8:5-re kikapott a bosnyák Zejd Dzananovic-tól.

Boszniában is tartolt a Kondor és Controll SE
fotó: Nyugat.hu

Ugyanebben a korosztályban és súlyban indult light-contactban is, ahol szintén a döntőig menetelt. Hiába verte meg a horvát David Strampult-t és Anto Siric-et, illetve a bosnyák Sandro Poletan-t. Nem volt szerencséje, hiszen a fináléban ugyanaz a fiú verte meg, aki semi-contactban.

Verhás Bence junior korosztályban, -63 kg-ban, semi-contactban a bosnyák Haris Elkasovic és a montenegrói Elvelin Dulic legyőzése után ezüstérmet szerzett. A döntőben Armela Pasaic-tól kapott ki 9:6-ra.

Felnőtt kategóriában is indult, -63 kg-ban, semi-contact szabályrendszerben. Aranyérmes lett.

Csakúgy, mint a junior korú, 16 éves Farkas Ádám, aki +94 kg-ban, light-contactban végig magabiztosan versenyzett, a döntőben Adnan Korcic-ot győzte le nagy fölénnyel.

A felnőttek mezőnyében, semi-contact szabályrendszerben aranyéremmel, light-contactban pedig ezüstéremmel zárt.

Dancsó Zoltán -89kg-ban, semi-contact szabályrendszerben aranyérmes lett. 2009 óta nem versenyzett semi-contact szabályrendszerben, eleinte nehezen is lendült bele, de aztán a döntőben a szlovén ellenfelét 7:4-re múlta felül.