NYUGAT MÉDIA

Szombathely az Interneten

Sport

Óriási sikert aratott az SZKKA idegenben

Félelmetes végjáték után szenzációs győzelmet arattak a szombathelyi kézis lányok.

Óriási hangorkán fogadta a csapatokat, ez pedig a fantasztikus szombathelyi szurkolótábornak volt köszönhető, hiszen közel száz, mindenre elszánt fanatikus kísérte el csapatát Székesfehérvárra.

Az 1. perc végén Bandelier lőtt gólt, 0-1. Virág révén a 3. perc után 1-2 volt az állás, ezután feljöttek a hazaiak, az 5. percben először vezettek, 3-2. Aztán a 7. percben Pődör Rebeka révén újra átvette a mérkőzés irányítását az SZKKA, 5-6. Gyors labdaszerzés, majd lerohanás után újra Pődör volt eredményes, 6-7. A 10. percben 7-8 állt az eredményjelzőn, majd a 14. percben már ott volt az előny, 9-8. Aztán Pődör Rebeka, majd Horilszka révén megint fordult a kocka, 9-10-nél Deli Rita, a fehérváriak mestere időt kért. A 16. percben egalizáltak, majd Jovetic a szélről talált be, 10-11. A 20. percben megint Bandelier volt feltartóztathatatlan, 12-13. Ezt követően Csire Fanni révén először volt 2 gól a különbség, 12-14, aztán 3 góllal ment már az SZKKKA a 23. percben, 12-15. A hajrá a hazaiaké volt, szorossá tették a szünet előtti perceket. 15-16.

A 2. félidő 1. percében aztán már egalizáltak is, majd Virág szerzett újra vezetést, 16-17. Felváltva potyogtak ekkor a gólok, 18-19. Mendy nagyon jól játszott, de Jovetic is, 19-20 volt az állás a 34. percben. Aztán a 36. percben újra átvették a vezetést a hazaiak, 21-20. Pődör egyenlített, majd Csire a vezetést is visszaszerezte, 21-22. Jovetic gólja után, 22-24-nél újra időt kért Deli Rita. Hiába, Csire Fanni gyors gólja lehűtötte a hazai kedélyeket, 23-25. A 45. percben 25-27-re vezetett az SZKKA. Bandelier újabb találata után több üres kapus gólt is kaptunk, 10 perccel a vége előtt újra nagyon szoros volt, 28-29. Az 52. percben utol is érték a szombathelyieket a fehérváriak, de Horilszka megint szárnyalt, 29-30. Aztán Horváth Petra révén 30-31, majd Pődör révén 30-32-re vezettünk. Az újabb hazai időkérés után szinte horror volt az utolsó másfél perc, hiszen 30-33-ról több vendég hiba után kiegyenlítettek Rózsásék, de a finis az újoncé volt. Mivel a lefújás előtt pár másodperccel nem engedték elvégezni a hazaiak a gól utáni középkezdést, piros lap és 7 méteres járt. Horilszka pedig jött, látott, lőtt és a csapat győzött!

A fehérvári bajnoki meccs után a megszerzett 13 ponttal a 9. helyre jött fel az SZKKA - tudósított a klub honlapja.

ALBA FEHÉRVÁR KC–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 33–34 (15–16)

Székesfehérvár, 600 néző
V: Bíró, Kiss O.

FEHÉRVÁR: Mistina – Töpfner 1, Walfisch 6, Boldizsár 4, MENDY 10 (3), RÓZSÁS 4, Szarka A. 2. Csere: Györkös (kapus), Sztankovics 3, Schuster, Utasi, Zazai 3, Pelczéder, Gerháth K.

SZOMBATHELY: K. Tomasevics – JOVETIC 4, Virág 2, PŐDÖR R. 4, GORILSZKA 8 (2), BANDELIER 7, Csire 3. Csere: Sipeki (kapus), Szendrei 1, Horváth P. 3, Mayer Sz. 1, Pődör B. 1.