NYUGAT MÉDIA

Szombathely az Interneten

Sport

Két vasi harmadik hely a Veterán Síugró VB-n

A Kőszegi Sportklub versenyzői közöl a K-40-es sáncon Tuczai Péter a 35-39 évesek között, Molnár László pedig a 40-44 évesek közt lett bronzérmes Csehországban.

Idén Csehországban rendezték meg a 22. Síugró Világbajnokságot a 30 év feletti sportolóknak.
Hazánkat a Kőszegi Sportklub síugró szakosztályának 4 versenyzője képviselte.

Molnár László irányításával Karádi Zsolt, Kelemen Tamás és Tuczai Péter indult a megmérettetésen.

A rendezőket eleinte az időjárás is kegyeibe fogadta, igazi téli körülmények várták a sportolókat.

Molnár László kezdte meg a szereplést a K-70 méteres sáncon, ahol az edzésen mutatottak alapján jó eredményre lehetett számítani.
Ekkor azonban az edzéshez képest már megváltoztak az időjárási körülmények, hátszéllel meleg levegő érkezett a verseny helyszínére. Ennek ellenére Molnár az erős finn és orosz versenyzők mögött a 8. helyen végzett.

Az időjárás tovább romlott, vizes pálya fogadta a versenyzőket. Ennek ellenére 2 dobogós hellyel zárták a napot a K-40-es sáncon a kőszegi sportolók. Tuczai Péter a 35-39 évesek közt, Molnár László a 40-44 évesek közt szerezte meg a dobogó 3. helyét.

Tuczai Péter is harmadik lett
fotó: Nyugat.hu

A kőszegi síugrók kis csapata jövőre is tervezi, hogy az egyre erősebb nemzetközi versenyzőkkel megméretteti magát és képviseli Magyarországot.