Magyarok tízezrei akarnak Facebook-ismerőseikkel hancúrozni
Lépj be a Facebook fiókoddal, válaszd ki azt az ismerősödet, akihez valamiért vonz a kémia, és ő csak akkor fogja megtudni, hogy érdeklődsz iránta, ha ő is rádkattintott. Ezen a végtelenül egyszerű elven működik a nemrég indult Bangwithfriends.com , a recept pedig bevált, hiszen csak akkor derül fény a két ember közötti vonzalomra, ha az kölcsönös. Egyrészt érdekes, hogy eddig kellett várni egy ilyen online társkeresős kezdeményezésre, ami elegánsan megkerüli a társkeresés egyik legkínosabb dilemmáját (
bejelöltem, de ő nem jelölt vissza, tegnap este meg összetalálkozott a tekintetünk a buliban, de ciki!
), másrészt az ötlet zsenialitását jól mutatja, hogy ismeretlen magyar fejlesztők elkészítették a kufircolós app hazai megfelelőjét Kapjmeg.com címmel.
Tehát csak engedélyezni kell a belépést a Facebookon át, és a program máris kilistázza ellenkező nemű ismerőseinket - és itt most gyorsan szólunk is, hogy a magánéleti kellemetlenségek elkerülése okán a belépésnél mindenki állítsa át a jogosultságokat "csak én"-re, így más nem láthatja majd, hogy egyáltalán elkezdtük használni az oldalt. Szóval látjuk az ismerősöket, nők a férfiakat, férfiak a nőket, aztán beklikkelhetjük, hogy összefeküdnénk-e az illetővel, vagy maradnánk inkább a randevúnál. Ha a piros gomb zöldre vált, az azt jelenti, hogy nyert ügyünk van, mert a másik fél is ránkbökött a kurzorral.
"Biztos, visszautasítás nélküli ismerkedés"
Lapunk megkereste az oldal névtelenségbe burkolózó üzemeltetőit (ebben kísértetiesen hasonlítanak az amerikai ötletgazdára), akik elmondták, hogy alig két hete indult el a Kapjmeg.com, de
máris több ezren csatlakoztak a biztos, visszautasítás nélküli ismerkedés világához. Az egyetemista korosztály a "hancúr"-ra megy inkább, míg a harmincon felüli réteg még mindig randizni szeretne a statisztikák szerint. Eddig összesen 30 ezer randi- és hancúrjelölés történt (10 ezer - 20 ezer arányban), és közel 300 sikeres egymásra találást közvetítettünk.
A sikerességet ezután már nem kell, hogy félelem előzze meg, a bátortalanabbaknál sem. Hajrá mindenkinek, ne maradjon magányos szív!
- kaptuk meg végül a szirupos PR-kommentárt az üzemeltetőktől.
Nem árt nem elcseszni
Ha hihetünk a számoknak, akkor egyébként tényleg belenyúltak a tutiba - vagyis, bocsánat: jól koppintották az eredeti ideát -, nem árt azonban az óvatosság. Igaz, hogy az alkotók diszkréciót ígérnek, de ez a felhasználón is múlik: nem csak a fentebb általunk már említett biztonsági lépést érdemes beütemezni, de nem árt az oldalt úgynevezett "inkognitóablakban", vagyis privát böngészés útján felkeresni, ez ugyanis nem hagy nyomot a böngészőnkben tárolt előzmények között, magyarul a felkeresett oldalak listájában senki nem fogja látni (már amennyiben más is használhatja rajtunk kívül a gépet).
És hogy mi nem árt még? Például párkapcsolatban szórakozgatni az oldallal. Mert ha az előző dolgokat még tökéletesen is kezeljük, titokban tartva a bűnös egymásra cuppanásokat, az már bajosabb ügy lehet, ha mi "csak" szórakoztunk, de a másik fél nem, és esetleg a Való Világban is elkap minket egy szóra - mondjuk úgy, hogy ott van mellettünk életünk szerelme.
Szóval csak óvatosan. Egyébként meg tessék bátran szeretkezni, mert az állítólag még mindig jobb a háborúnál!