„Hiba lenne bezárni a Szent-Györgyi Középiskolát”
Miután néhány nappal ezelőtt a diákokkal együtt gyűjtötték az aláírásokat
, a két szocialista országgyűlési képviselő most újabb érvekkel állt ki a Szent-Györgyi Középiskola tervezett bezárása ellen. Ipkovich György a városi oktatás helyzetéről készült tanulmány 2011.04.05. 19:16Ipkovich és Nemény is aláírást gyűjtött
/ közélet gal. 9 hsz. 3 kapcs. /Folytatták a Szent-Györgyi iskola megmentéséért elkezdett aláírásgyűjtést az iskola diákjai. A két országgyűlési képviselő is csatlakozott hozzájuk, mondván, nem hagyják elveszni a város értékeit.
kapcsán kijelentette, az oktatásról nem távolról jött szakértőknek, hanem a helyi városvezetésnek kellene döntenie. 2011.03.09. 01:44Iskolabezárások és átszervezések küszöbén Szombathely (Frissítve)
/ közélet 39 hsz. /Egy kiszivárogtatott tanulmány szerint például két iskolát, a Szent-Györgyit és a Regulyt is bezárnák, és összevonásokkal nagy szakképzőhelyeket hoznának létre. A városháza közleményt adott ki, lássuk a részleteket...
Rendszerben kellene gondolkodni…
Megemlítette, hogy Burgenlandban a határ mellé telepítik az iskolákat, így akarják átcsábítani a magyar diákokat. Ezt a törekvést azzal lehet ellensúlyozni, ha a szombathelyi oktatást rendszerbe foglalják, és figyelembe veszik a felsőoktatás képzési irányait és igényeit. Szombathelyen két egyetem is működik, a SEK és a Pécsi Tudományegyetem főiskolai kara, utóbbi egészségügyi és szociális szakembereket képez.
Ipkovich kijelentette, az ilyen jellegű középfokú oktatást végző Szent-Györgyi iskolát nem szabad bezárni, inkább bővíteni és színesíteni kellene a képzési kínálatát, és abban figyelembe venni a felsőoktatási igényeket. A jól képzett egészségügyi és szociális szakemberek keresettek a munkaerő-piacon, biztosított az elhelyezkedésük.
Ipkovich megfogalmazta követeléseiket is. Az önkormányzat ne szüntesse meg az iskolát, helyette bővítse és színesítse képzési kínálatát, és a középiskolákat hangolja össze a felsőoktatással, egységes rendszerben kezelve az ágazatot.
Nincs országos koncepció…
Nemény András arra hívta fel a figyelmet, hogy a Szent-Györgyi iskolában kifejezetten személyre szabott képzés folyik, erről gyakorló édesapaként is meggyőződött. Nyitott, kezdeményező személyiségű gyerekeket nevelnek, amely látszik az aláírás-gyűjtési akcióban is, ahol jókedvűen, közösségbe forrva dolgoznak. Nemény megemlítette a mozgókép elméleti és gyakorlati szakot is, amely szintén piacképes. Ráadásul jól felszerelt intézményről van szó, ahol informatikai, egészségügyi demonstrációs labor, könyvtár működik. Ezért is nagy hiba lenne az iskola megszüntetése – mondta.
Hozzátette, jelenleg még csak előkészítés alatt áll a kormány új oktatási törvénye, sőt, még koncepció sincs. Feltette a kérdést, hogy a városvezetés miért nem várja meg a koncepció megszületését, amelyből kiderülne, milyen szerepet szánnak a szombathelyi iskoláknak. De azt akár befolyásolni is lehetne, ezért a kormánypárti politikusoknak lobbizniuk kellene a város iskoláinak érdekében.
Nemény kijelentette, szűkös lehetőségeikhez képest ők ezt meg fogják tenni, és a város érdekeit tartják szem előtt.
Ipkovich a végén megjegyezte, hogy most alakul ki a hosszú távú oktatási stratégia és rendszer, amely akár kitörési pontja is lehetne a városnak. Hozzátette, érdekes,hogy az a polgármester akarja bezárni az egészségügyi szakképzőt, aki maga is orvos.
És, hogy eddig több, mint 4500 aláírás gyűlt össze az iskola bezárása ellen, amit figyelembe kellene vennie a városvezetésnek.