NYUGAT MÉDIA

Szombathely az Interneten

Sport

A Controll SE kick-boxosai és kung fusai is prímán helytálltak a horvátországi bajnokságon

39 nemzet, 2206 nevezést adott le a február 7. és 9. között megrendezett idei Karlovac Open Európa Kupára, amely a Controll SE sportolóinak az év első versenye volt.

Az egyesület mindkét szakosztálya (kung fu, kick-boksz) részt vett a rangos versenyen, bár a kick-boksz szakosztály versenyzői betegségek és egyéb okok miatt csökkentett létszámmal indultak.

A tavalyi felnőtt VB-ezüstérmes Szmolek Emánuel egy súlycsoporttal feljebb, -84 kg-ban mérettette meg magát. Light-contact szabályrendszerben a 4 közé jutásért kikapott, nem sikerült időben ráhangolódnia a versenyre, viszont kick-lightban már maximálisan összpontosítva tudott felállni a tatamira, a 4 közé jutásért a válogatott osztrák versenyzőt, a döntőbe jutásért a makedónok válogatottját, a döntőben pedig a bulgárok favorit versenyzőjét utasította maga mögé, így megérdemelten vehette át az aranyat.

Nagy Dávid 57 kg junior kategóriában, ezen belül pedig a lightban a nyolcaddöntőig jutott, de kick-lightban aztán sikerült szépítenie egy bronzzal. Élete első felnőtt versenyén mindkét kategóriában bronzéremmel lett gazdagabb.

Pataki Barnabás, a tavalyi kadett 2-es válogatott 2 súlycsoporttal feljebb, -52 kg-ban indult. A súlycsoportváltás fizikálisan megnehezítette a dolgát, így ezúttal érem nélkül, a nyolcaddöntőben zárt mindkét kategóriában.

Dancsó Zoltán, a kick-box szakosztály vezetője és edzője az év eleji formát tekintve mindhárom versenyző teljesítményével elégedett volt.

fotó: Controll SE

Koszogovits Mihály edző vezetésével a kung fu szakosztály versenyzői is sikeresen szerepeltek az Európa Kupán. A kung fu szakosztály vezetője és edzője jó évkezdésnek ítélte meg a szakosztály versenyzőinek teljesítményét.

79 kg light-contactban Pintér Bálint és Szabó Márk is a négy közé jutásért küzdött, végül pedig búcsúzott a versenytől. Az előbbi egy angol, az utóbbi pedig egy bolgár versenyzőtől kapott ki. 79 kg kick-lightban Szabó Márk bronzérmes lett, egy osztrák versenyző állította meg a döntőbe jutásban. Ugyanez az osztrák a másik ágon döntőbe jutó Pintér Bálintot győzte le, így ő ezüstöt, míg Szabó Márk bronzot szerzett.

Huszár Dominik 84 kg light-contactban a 4 közé jutásért osztrák, a döntőbe jutásért pedig litván versenyzőt vert. A döntőben viszont alulmaradt bolgár ellenfelével szemben, így ezüstérmes lett, kick-lightban pedig bronzot szerzett.